اخبار

اعتبار ۵۰۰ میلیارد ریالی به شرکت‌های دانش بنیان تخصیص یافت

اعتبار ۵۰۰ میلیارد ریالی به شرکت‌های دانش بنیان تخصیص یافت

1400/10/15

به گزارش روابط عمومی صندوق پژوهش و فناوری استان البرز، علیرضا باباخان مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری استان البرز اظهار داشت: در سال جاری به 9 شرکت فناور و دانش بنیان بالغ بر 62 میلیارد ریال تسهیلات اعطا شده است و تا یک ماه آینده در حدود 70 میلیارد ریال به 15 شرکت جدید اعطا خواهد شد.

وی ادامه داد:  بیش از 50 پرونده درخواست تسهیلات برای شرکت های فناور و دانش بنیان توسط صندوق پژوهش و فناوری استان البرز مورد بررسی قرار گرفته است.

علیرضا باباخان با بیان اینکه نرخ تسهیلات اعطایی بین چهار تا 11  درصد و با تنفس شش ماهه هستند، بیان کرد: با مساعدت صندوق نوآوری و شکوفایی کشور در سال جاری 500 میلیارد ریال خط اعتباری برای شرکت های دانش بنیان اختصاص یافته است.

وی با تاکید بر اینکه تا سه ماه آینده برای 12 پروژه 620 میلیارد ریال ضمانت نامه صادر خواهد شد،ادامه داد: یکی از تسهیلاتی که برای کمک به شرکت های دانش بنیان در نظر گرفته شده صدور انواع ضمانتنامه است؛ تا کنون توانسته ایم در راستای کمک به تولید 13 فقره ضمانت نامه به ارزش حدودا 580 میلیارد ریال صادر کنیم. 

علیرضا باباخان تصریح کرد: در شرف عقد اولین قرارداد سرمایه گذاری به ارزش 110 میلیارد ریال هستیم و این در حالی است که شش طرح متقاضی سرمایه گذاری هم به ارزش حدودا 300 میلیارد ریال در دستور کار  بررسی قرار داده ایم و با پایان مراحل ارزیابی وارد عقد قرار داد خواهیم شد.

مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری استان البرز با بیان اینکه تسهیلات ارزان قیمتی برای حمایت از شرکت های فعال در  شرایط کرونایی در نظر گرفته شده است، خاطرنشان کرد: با اینکه صندوق پژوهش و فناوری استان البرز از اواسط شروع پاندمی کرونا تاسیس شده است اما در همین زمان کوتاه  بالغ بر 12 میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت از منابع صندوق پرداخت کرده است.  

وی به پروژه مرکز نوآوری و شتابدهی شهید قاسم سلیمانی اشاره کرد و ادامه  داد: صندوق پژوهش و فناوری استان البرز با تامین مالی 560 میلیارد ریالی به کمک ساخت مرکز نوآوری و شتابدهی شهید قاسم سلیمانی رفته است در حالی که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری 150 میلیارد ریال تامین اعتبار خواهد کرد.

علیرضا باباخان در پایان گفت: هنوز با اهداف مان فاصله زیاد داریم و می توانیم در تمام زمینه های مالی به شرکت های فناور و دانش بنیان استان با هدف رشد و شکوفایی تولید کمک کنیم.

ما فرصت فراهم می کنیم

صندوق پژوهش و فناوری البرز